Moneza.lv kredītdevējs

Moneza, tāpat kā OpenCredit, ir uzņēmuma SIA OC Finance zīmols, kurš nodrošina pakalpojumus kredītņēmēju interesēs. Kā Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) biedrs, Moneza īsteno Atbildīgas aizņemšanās pamatprincipus, kuros uzskaitīti aizdevēja un aizņēmēja savstarpējie pienākumi. SIA OC Finance ir Latvijā reģistrēta kompānija, kas saņēmusi speciālo licenci patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai, tādēļ ir uzticams kreditētājs.

Moneza piedāvā izsniegt aizņēmumus no 50,- EUR līdz 3000,- EUR no viena līdz 12 mēnešiem. Pirmais aizņēmums laika periodā uz 61 dienu ir bez proc. maksas. Tas nozīmē, ka varat aizņemties gan 50,- EUR, gan 3000,- EUR, pēc 61 dienas atmaksājot tikai ņemtā kredīta summu. Protams, Jums jāzina, ka spēsiet kredītu atmaksāt, un šim nolūkam jāparedz ikmēneša atmaksas summas iekļaušana Jūsu budžetā.

Kas ir budžets?

Vienkārši runājot, tā ir personīgo ienākumu un patērēto summu pilnīga kontrole. Pirmkārt, Jums jābūt pārliecībai, ka nedzīvojat pāri saviem līdzekļiem, tātad – pēc visu obligāto un nepieciešamo izdevumu nomaksas Jums atliek nauda, ko varat veltīt aizdevuma atmaksai. Parasti tiek ieteikts ikmēneša kredīta atmaksas summu izvēlēties 20-30 % robežās no ienākumiem. Ja Jums brīvu līdzekļu tik daudz nav, varēsiet slēgt līgumu uz ilgāku laika posmu. Galvenais, lai budžets nosegtu vispirms visus ikmēneša rēķinus. Tie ir rēķini, piemēram, par gāzi, elektrību, apkuri, TV, internetu, telefona sakariem, apdrošināšanu u. tmldz.. Tāpat Jums nepieciešamajos maksājumos droši vien jāiekļauj arī pārtikas izdevumi, transportlīdzekļa uzturēšana vai sabiedriskā transporta biļetes, bērnu izglītības interešu apmaksa un citas izmaksas, kuras Jums ir svarīgas. Iespējams, ka Jums vajadzēs atteikties no nesvarīgākiem izdevumiem. Lai tos noteiktu, būtu vēlams vismaz vienu mēnesi pierakstīt visus izdevumus un atzīmēt tās summas, bez kurām Jūs nākamajā mēnesī varētu iztikt. Tas prasīs nedaudz gribasspēka, taču ietaupīs Jūsu naudu, līdz ar to varēsiet vieglāk un ātrāk apmaksāt kredītu.

Tags: