Kontrole pār finansēm

Tēriņu kontrole un efektīva plānošana padara finanšu pārvaldīšanu daudz vieglāku. Nevajadzīgu preču iegāde, ko Jūs nevarat atļauties, ir viens no lielākajiem pareizas finanšu vadības šķēršļiem. Zemāk ir daži padomi par finanšu pārvaldību, kas var palīdzēt Jums gudri pārvaldīt Jūsu finanses.

  • Saglabājiet uzskaiti par visiem izdevumiem: Pierakstiet visus rēķinus, ko esat nomaksājuši, un visas preces, ko Jūs iegādājaties. Jūs varat iegūt skaidru priekšstatu par izdevumiem, ja Jūs sadalīsiet pirkumus pa kategorijām. No tā Jūs redzēsiet summu, ko Jūs tērējat par katru preci, un varēsiet noteikt, kā samazināt izdevumus.
  • Sāciet veidot ieguldījums: ieguldiet papildus naudu, kas Jums ir un Jūs varat sākt pelnīt arī no tās. Turklāt ieguldījumi radīs procentus, un laika gaitā Jūs varēsiet baudīt to priekšrocības. Ieguldījumi sniedz Jums mieru, jo Jūs varat būt pārliecināts, ka Jūsu nākotne ir nodrošināta.
  • Nosakiet sev pieejamos ienākumus: Tas ir viss, kas paliek Jūsu rīcībā pēc tam, kad esat atskaitījis visus parādus un kredītu maksājumus. Vai Jūs zināt, ka tas lielā mērā ietekmē Jūsu izdevumus? Jo augstāki ir Jūsu izdevumi, jo zemāka šī summa. Tāpēc, Jūs palielināsiet sev pieejamo summu, ja Jūs samazināsiet Jūsu izdevumus un sāksiet tērēt apdomīgāk.
  • Iekrājiet naudu: Tas ir finanšu ekspertu padoms; vismaz 15 procentiem no Jūsu ikmēneša ienākumiem vajadzētu doties uz Jūsu krājkontu. Tas palīdz ietaupīt, jo Jums nāksies tērēt tikai to, kas Jums ir.
  • Pērciet tikai to, kas Jums ir nepieciešams: Iemācoties iegādāties tikai to, kas Jums ir nepieciešams, Jūs netērēt naudu par to, kas Jums nav nepieciešams.
  • Izvairieties no īsceļiem uz bagātību: Izvairieties no azartspēlēm vai citām lietām, kas piedāvā īsu ceļu uz bagātību. Fakts, ka azartspēles ir atkarīgas no tīras veiksmes, padara tās riskantas, jo Jūs varat laimēt lielu naudas summu vienā reizē vai vienkārši zaudēt visu. Tā vietā, lai piedalītos azartspēlēs, Jūs varat ieguldīt papildus naudu citur.
  • Iegādājieties māju/dzīvokli – Neīrējiet: Tas ir ieguldījums, kas Jums paliks daudzus gadus. Īrēšana ir slikta ne tikai tāpēc, ka ilgtermiņā tas ir dārgi, bet arī tāpēc, ka Jūs veiksiet ieguldījumu citas personas investīcijās.

Tags: