Kā izkļūt no parādiem

Šeit ir dažas idejas, kā sasniegt Jūsu mērķus, izkļūt no parādiem un sasniegt finansiālu neatkarību. Pirmā lieta, kas jāpatur prātā, ir tas, ka, šķiet, ka sistēma ir īpaši izstrādāta, lai liktu Jums strādāt un slīgt parādos.

Jums ir nepieciešams noteikt, kur tiek iztērēta visa Jūsu nauda. Bez skaidra priekšstata par to, kā Jūs tērējat savu naudu un kam, Jūs, protams, nevarat gaidīt, ka varēsiet izveidot labu budžetu. Ir arī ļoti svarīgi kontrolēt Jūsu tēriņu ieradumus; ja Jums nav nekāda konkrēta mērķa, Jūs, visticamāk, tērēsiet naudu pēc sirds patikas. Tas ir nopietns ceļš uz Jūsu finansiālo brīvību un ir viena no pirmajām lietām, ko Jums ir nepieciešams sākt kontrolēt.

Kad esat noteicis savus izdevumus par laika periodu, teiksim trīsdesmit dienām, ir pienācis laiks izveidot stabilu budžetu. Saprast, kur tiek iztērēta Jūsu nauda, ir viena lieta, bet pārliecināties, ka Jūs varat šos izdevumus pārtraukt, ir cita. Galvenais ir tērēt katru eiro, kā tas ir Jūsu budžetā.

Jums nav absolūti ne jausmas, ar ko sākt, un, kad Jūs atrodat kādu informāciju, liela daļa no tās šķiet pretrunīga. Kā lai atrod noderīgu informāciju? Šeit ir dažas vadlīnijas, kas jāievēro, un dažas kļūdas, no kā izvairīties.

Iesākumam – Pati pirmā lieta, ko Jums būs nepieciešams darīt, ir izvērtēt savu finanšu situāciju. Ja Jūs esat cietis ceļu satiksmes negadījumā, pirmā lieta, kas Jums jādara, ir jānovērtē zaudējumi, tas pats notiek arī ar Jūsu finansēm. Netiesājiet sevi un nejūtieties slikti par savām finansēm, tagad Jums ir jādomā par to, kur Jūs dodaties, nevis no kurienes Jūs nākat.

Nākamais solis – viena no lielākajām problēmām ar finansēm ir tā, ka cilvēkiem nav absolūti ne jausmas, kur viņi iztērē visu savu naudu. Kā Jūs varat sākt samazināt tēriņus, ja Jūs nezināt, kādi tie ir? Vislabākā iespēja ir noskaidrot, kur tieši Jūs iztērējat savu naudu, pierakstot Jūsu izdevumus trīsdesmit dienas vai vairāk. Vienkārši pierakstiet uz papīra katru reizi, kad Jūs tērējat naudu, kam Jūs to tērējat un kāda iemesla dēļ.

Tags: