Kā iegādāties dzīvesvietu?

Mūsdienās nav viegli tikt pašam pie savas dzīvesvietas. Taisnību sakot, tas ir gandrīz neiespējami. Ņemot vērā Latviešu vidējo algu, kas uz rokas nepārsniedz 500 eiro, tad salīdzinot to ar īpašumu cenām, ir skaidrs, ka bez liela kredīta uz 20, vai vairāk gadiem nav iespējams tikt pie sava īpašuma. Tas izskaidro nelielo popularitātes kāpumu īpašumiem laukos, jo cenu starpība ir ļoti liela.

Lai iegādātos vienkāršu dzīvokli Rīgā, ir nepieciešami vismaz 50 tūkstoši eiro. Ņemot vērā to, ka dzīvoklī visdrīzāk vel ir nepieciešams remonts, tas var būt vel 10 – 15 tūkstoši, kas jāiegulda, lai padarītu mājokli sev tīkamu dzīvošanai. Ja runā par privātmāju, tad Rīgā tās izmaksas sākās no 100 tūkstošiem eiro. Protams, ka atsevišķos rajonos un ļoti sliktā stāvoklī ir iespēja iegādāties īpašumu, kura izmaksas ir salīdzinoši zemākas. Bet parasti tas ir par tādiem īpašumiem, kuri ir uz sabrukšanas robežas un vieglāk tos var nojaukt un uzcelt no jauna, nekā mēģināt atjaunot. Tādas nu ir reālās cenas īpašumiem pilsētā. Tomēr ja ir iespēja atrast darba vietu kādā mazākā pilsētiņā, tad pastāv iespēja iegādāties īpašumu par ļoti labām cenām. Piemēram, dzīvokļu cenas svārstās no 1000 eiro Daugavpils, Jēkabpils apgabalos, no kuriem cenas lēnām kāpj, tuvojoties Rīgai.

Lai veiksmīgi iegādātos īpašumu laukos, ir nepieciešams darbs, kuru var veikt no mājām, vai darbavieta kādā no tuvākajām saimniecībām. Darbu laukos un mazpilsētās atrast nav grūti, bet pierast pie pavisam savādāka dzīvesveida gan ir jāmāk. Tomēr ja Jūs vēlaties dzīvot pēc iespējas tuvāk Rīgai, taču nevēlaties ņemt kredītu dzīvokļa iegādei, tad izdevīgi ir meklēt variantus kā iegādāties īpašumu uz izmaksu. Tas nozīmē, ka ar īpašuma īpašnieku tiek slēgts līgums par konkrētas pirmās iemaksas veikšanu un tālākas īpašuma izmaksas grafiku. Tādā veidā Jums ir iespēja iegādāties sev dzīvesvietu, neko nepārmaksājot.

Tags: