Dzīvošana uz parāda

KredītsMūsdienās liela daļa pasaules dzīvo uz parāda. Ne tikai paši cilvēki, bet arī veselas valstis. Daudzi jauni cilvēki vēl īsti nesākuši dzīvot ir parādos jau līdz dzīves beigām, tādējādi ierobežojot savas iespējas uzlabot dzīves kvalitāti nākotnē. Šādu dzīvesveidu nosaka arī patērētāju kultūra. Tomēr daudziem aizņemšanās ir izdzīvošanas jautājums. Aizņēmums var būt glābiņš situācijās, kad nauda nepieciešama uzreiz, nozīmīgiem tēriņiem, kas nevar gaidīt. Reizēm naudas nepietiek ikdienas vajadzību apmierināšanai un aizdevums jāņem cerībā uz labākiem laikiem.

Par aizņemšanos atklātā valodā

Ja riski ir izvērtēti, tad iespējā aizņemties var saskatīt plusus. Sakrāt naudu ir ļoti grūti, tas var prasīt pārāk ilgu laiku un kārdinājums jau uzkrāto iztērēt ir pārāk liels. Aizņēmums daudziem paver iespējas atļauties un piedzīvot to, kas savādāk nebūtu iespējams. Piemēram, tikai retais var atļauties nopirkt īpašumu uzreiz, neņemot to kredītā. Parāda atdošana disciplinē un ja vien aizņēmums ir samērīgs un pielāgots ieņēmumiem, tad ar atdošanu problēmām nevajadzētu rasties. Jebkurā gadījumā vienmēr ir labi, ja eksistē šāda iespēja. Lieliski, ja bezizejas situācijā ir iespēja aizņemties no draugiem, labiem paziņām, bez uzpūstiem procentu maksājumiem un striktiem termiņiem.

Gala vārds pēc kura pieņemt lēmumu

Nav viennozīmīgas atbildes, vai aizņemties vajadzētu, tomēr visdrīzāk, ja šāds jautājums rodas, tad bez aizņēmuma var arī iztikt. Ja ir bezizejas situācija un tas ir izdzīvošanas jautājums, tad tā būs vienīgā iespēja.

Tags: