Budžets

Nekad nav bijis labāka laika finanšu padomu saņemšanai kā tagad. Neparedzamais mūsu ikdienas raksturs liek cilvēkiem satraukties par savām finansēm un domāt par veidiem, kā ietaupīt. Ja Jūs nezināt neko par budžeta veidošanu un finanšu plānošanu, ir svarīgi atcerēties, ka Jūs vismaz par to domājat, jo citi nedara pat to.

Lielākā daļa cilvēku domā, ka budžets ir ierobežojošs, kad patiesība ir ļoti pretēja. Kad mēs izveidojam un pieturamies pie reālistiska budžeta, mēs ļaujam sev brīvi tērēt to, kas mums ir nepieciešams, lai saglabātu ilgtspējīgu dzīvesveidu. Mēs iegūstam kontroli pār mūsu ienākumiem un tēriņiem, lai mēs zinātu jebkurā brīdī, kāda ir mūsu finansiālā situācija. Mēs zinām, ko mēs varam atļauties un ko nē. Vairāk nekāda stresa vai vainas apziņas par pirkumiem un izdevumiem. Ja budžets ļauj veikt pirkumu mēs varam to baudīt bez sirdsapziņas pārmetumiem.

Ir āķis, kas attur daudzus cilvēkus no budžeta ievērošanas un tas liek tiem turpināt dzīvot no algas līdz algai nemitīgi raizējoties par finansēm. Ir nepieciešama pašdisciplīna un saskaršanās ar patiesību un apņemšanās kaut ko mainīt. Ir daudz vieglāk turpināt dzīvot savā komforta zonā, pat ja tā ir saspringta. Lielākā daļa cilvēku staigās ar nelielu akmeni kurpē tik ilgi, līdz tas sāks tiem traucēt tik daudz, ka viņi beidzot apstāsies un to izmetīs. Attiecībā uz mūsu finanšu nākotni, šis akmentiņš varētu ļoti viegli kļūt par lielu laukakmeni, ja mēs neizmetīsim to cik drīz vien iespējams. Ja Jūs jau neesat izveidojis budžetu, es aicinu Jūs to darīt pēc iespējas ātrāk.

Jūs varbūt jautājat sev, kāds sakars budžetam ir ar padomiem, kā ietaupīt naudu. Atbilde slēpjas domā, ka labākais veids, kā ietaupīt naudu, ir pārtraukt to izšķērdēt, un apgūt pamatus budžeta izveidē. Jūs noteikti jutīsieties tā, it kā Jūs būtu saņēmuši paaugstinājumu, kad Jūs sāksiet veidot budžetu un pievērsīsiet uzmanību Jūsu finansēm. Kad Jūs redzat, ka Jūs esat iztērējis četras reizes vairāk naudas vienā mēnesī restorāniem, nekā Jums būtu izmaksājusi gatavošana mājās, Jūs redzēsiet, cik svarīgi ir pārvaldīt savas finanses un cik daudz Jūs varat ietaupīt, vienkārši izveidojot budžetu.

Tags: