Budžeta veidošanas kļūdas

Lai pārliecinātos, ka Jūsu budžets dara to, kam tas ir paredzēts, izvairieties no šīm budžeta plānošanas kļūdām:

Budžeta plānotāja neizveidošana

Ja Jums nav budžeta plānotāja, un Jūs nekad nepierakstāt savus ienākumus un izdevumus, kā Jūs varat zināt Jūsu finanšu stāvokli? Kā Jūs varat būt pārliecināts, ka Jūs netērējat vairāk, nekā nopelnāt? Ja Jūs nepārvaldāt savu naudu, tā pārvaldīs Jūs – parādu, procentu maksājumu un citu nepatīkamu seku veidā.

Domāšana īstermiņā

Mēneša budžets ir lielisks iesākumā, bet ir grūti atskaitīties par mazāk regulāriem izdevumiem šādā veidā. Domājiet uz priekšu vismaz gadu un veidojiet budžetu vienreizēja pirkuma precēm un citiem pasākumiem – piemēram, dzimšanas dienām – lai Jūsu personīgās finanses netiktu apgrieztas kājām gaisā pēc lielāka pirkuma veikšanas.

Esiet reālistiski

Ja Jūsu budžeta plānotājs nekad nesaskan ar realitāti, kāda jēga to saglabāt? Ideāls personīgais budžets norāda reālos ienākumu un izdevumu modeļus, un ļauj plānot nākotni. Ja Jūsu aprēķini ir nepareizi, Jūsu nākotnes finanses ir ne vairāk kā minējums. Lai palīdzētu saglabāt budžetu reālu, novērtējiet, kādi ir Jūsu izdevumi nākamajā mēnesī. Tad, sekojiet līdzi Jūsu faktiskajiem izdevumiem. Šī mēneša beigās, salīdziniet aplēses ar īstajiem skaitļiem. Tādā veidā Jūs uzzināsiet, kā Jūs tiešām tērējat savu naudu, lai Jūs varētu izveidot labākas aplēses nākotnei.

Netērējiet vairāk, nekā Jūs nopelnāt

Tā var šķist acīmredzama kļūda, ko nepieļaut, bet daudzi nespēj turēties pretī kārdinājumam tērēt. Pastāvīga personīgā budžeta ievērošana palīdzēs Jums piefiksēt līdzekļus, ko Jūs saņemat un iztērējat. Pirmajai summai vienmēr ir jābūt lielākai.

Neaizmirstiet par iekrājumiem

Ietaupījumiem nevajadzētu būt otrajā plānā; tiem jābūt budžetā tāpat kā visam pārējam. Eksperti iesaka, ka Jums vajadzētu iekrāt vismaz 10 līdz 20 procentus no Jūsu ienākumiem. Neatkarīgi no skaitļa, ko Jūs izvēlaties, pievienojiet to savam budžeta plānotājam un pieturieties pie tā.

Tags: