Budžeta plānošana un pieturēšanās pie plāna

Neatkarīgi no tā, vai Jūs dzīvojat no algas līdz algai vai Jums ir apjomīgi iekrājumi, sava budžeta plānošana un pieturēšanās pie finanšu plāna ir ļoti svarīga pareizai finanšu vadībai.

Nav viena pareiza veida, kā plānot savu budžetu. Dažiem cilvēkiem patīk pierakstīt ienākumus un izdevumus uz papīra, citi izveido sarežģītu budžeta izklājlapu, un vēl citi dod priekšroku bezmaksas interneta budžeta plānotājiem, kas padara lielāko daļu darba Jūsu vietā. Nav īsti svarīgi, kā Jūs glabājat savu personīgo budžetu, galvenais ir izvēlēties veidu, kas der tieši Jums un ko Jūs ievērosiet.

Ir grūti priecāties par dzīvošanu budžeta ietvaros, bet, ja ģimenes budžets ir aprēķināts pareizi un visa ģimene ir apņēmusies nodrošināt, ka nauda netiek izšķērdēta, tad ir iespējams, ka pat stingrs budžets var darboties lieliski!

Pirmā lieta, kas Jums jādara, ir jāiesaista visi budžeta veidošanā. Jaunākie bērni var būt ļoti ieinteresēti šajā procesā, bet tas būs arī labs mācību vingrinājums vecākiem bērniem. Ļaujiet viņiem redzēt, kā nauda ienāk un kur tā tiek iztērēta. Viņiem nav nepieciešams zināt visu informāciju par visiem Jūsu parādiem, tikai par kopējo ikmēneša ienākumu un izdevumu summu. Kad Jums ir ģimenes budžets, ar ko strādāt, Jūs varat kopā noteikt jomas, kur Jūs varat ietaupīt naudu.

Piemēram, vai Jūs pērkat bezalkoholiskos dzērienus, cepumus un saldumus Jūsu bērniem? Cik daudz tas ir kopā katru mēnesi? Sāciet diskusiju ar bērniem par to, ko vēl viņi varētu nopirkt ar šo naudas summu. Vai viņi joprojām izvēlas izmantot tās pašas preces, vai arī viņi izvēlas izmantot to, piemēram, biļetēm uz kino?

Tags: