Budžeta deficīts

Daudzas ģimenes katru gadu nonāk parādos, jo viņi nespēj adekvāti veikt vienu no vienkāršākajiem finanšu uzdevumiem – budžeta plānošanu. Lai gan vārds “budžets” var uzdzīt Jums drebuļus, finanšu pārvaldības uzdevums ne tuvu nav tik ierobežojošs vai garlaicīgs, kā tas var sākotnēji šķist. Patiesībā budžeta plānošana var būt ļoti interesanta un tā var paglābt Jūs no nevajadzīgiem parādiem.

Pirmā lieta, kas Jums jādara, lai sastādītu budžetu, ir jāizveido saraksts ar visiem ikmēneša ienākumiem un izdevumiem.

Ja gala skaitlis, ko Jūs iegūstat, atskaitot izdevumus no ienākumiem, ir negatīvs, Jums ir nepieciešams tikt galā ar budžeta deficītu, samazinot savus izdevumus. Pārskatiet savu budžetu, meklējiet izmaksas, ko Jūs varat samazināt vai atmest. Sāciet ar personīgajiem izdevumiem, kas nav tik svarīgi. Lielākā daļa no šiem izdevumiem būs kā mainīgie ikmēneša izdevumi Jūsu budžetā, lai gan arī citas fiksētās izmaksas arī var samazināt. Jūsu TV abonements nav būtiski izdevumi un Jūs, iespējams, varat izvēlēties lētāku interneta pakalpojumu sniedzēju.

Ja budžeta deficīts ir salīdzinoši neliels un galvenokārt radies sīku tēriņu pēc, Jūs varat savest budžetu kārtībā vienkārši atsakoties no sīkajiem izdevumiem, bet dažreiz tas var nebūt tik vienkārši. Tā vietā, Jums var nākties izturēt vairākas budžeta samazināšanas kārtas un patiešām savilkt jostu, pirms Jūsu kopējie ikmēneša izdevumi būs mazāki par kopējiem ikmēneša ienākumiem. Jūs varat izmantot savu darblapu, lai novērtētu ietekmi, ko rada katrs budžeta tēriņu samazinājums.

Tags: